X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 @ 15:11

دانلود طراحی وب سایت (ASP)

امروزه وب به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر سایه خود را در تمامی زندگی اجتماعی، اقتصادی و بشریت انداخته و دارای رشد بسیار سریع در زمینه بکارگیری تکنولوژی‌های جدید است
دسته بندی برنامه نویسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 49 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 74
طراحی وب سایت (ASP)

فروشنده فایل

کد کاربری 1024

طراحی وب سایت (ASP)


مقدمه

برای شروع به چه چیزی نیاز است؟

استفاده از ASP بدون بکارگیری IIS یا PWS :

ASP چیست؟

چگونه می‌توان یک فایل ASP را روی کامپیوتر شخصی اجرا کرد؟

نحوه نصب PWS و اجرای فایل‌های ASP روی Win 98

NT Server 4.0 چیست؟

نیازهای سخت‌افزاری

نرم‌افزارها و ابزارهای لازم:

فصل اول

مروری بر ASP

فصل دوم

شی‌ها در ASP

فصل سوم

نوشتن اسکریپت‌های ساده

مقدمه

امروزه وب به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر سایه خود را در تمامی زندگی اجتماعی، اقتصادی و بشریت انداخته و دارای رشد بسیار سریع در زمینه بکارگیری تکنولوژی‌های جدید است.

همزمان با این رشد اعجازگونه وب‌ سایتها از حالت اولیه خود که کوچک و عمدتا ایستا بودند خارج شده و به سمت حجیم شدن و پویایی حرکت کردند.

امروزه روی یک وب سایت نرم‌افزارهای متعددی اجرا می‌شوند تا پاسخ وی نیاز کاربران خود بوده و در این دنیای رقابت، دلیلی برای بودن خود داشته باشند.

در این مسیر تکنولوژی‌های متعددی نظیر تکنولوژی Dynamic Scripting مانند ASP بوجود آمد تا طراحان را جهت طراحی یک وب سایت پویا یاری کند. استفاده از مزایای کلاس‌های Vb script، استفاده از متدها و نمونه‌هایی از این تدابیر جهت طراحی صفحات ASP ماجولار با قابلیت استفاده مجدد Reusable است.

شرکت ماکروسافت در سال 1996 تکنولوژی‌ (Active Server page) را معرفی نمود. تکنولوژی‌ فوق اولین بار به همراه سرویس دهندة اطلاعاتی اینترنت
(IIS: Internet Information server) نسخة 3.0 ارائه شد. با بکارگیری تکنولوژی‌ فوق امکان طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای بزرگ و بانک‌‌های اطلاعاتی به همراه صفحات وب فراهم شد، هسته اولیه ASP زبان Vbscript است. صفحات ASP همراه کدهای نوشته شده توسط زبان فوق ایجاد می‌شود. Vbscript به عنوان زبان استاندارد برای پیاده‌سازی صفحات ASP در نظر گرفته شده است. بنا به اظهارات شرکت مایکروسافت در ماه مه سال 2000، قریب به 800000 نفر در این زمینه فعالیت داشتند و به طراحی صفحات وب با بهره‌گیری از تکنولوژی‌ فوق مشغول بودند. آمار فوق نشان دهنده سرعت رشد تصاعدی و استقبال عموم از تکنولوژی‌ فوق در سطح جهان دارد. قریب به 500 شرکت کامپیوتری در سطح جهان بصورت کاملا تخصصی صرفا به تولید قطعات و اجزای متفاوت بصورت گیت‌های آماده نرم‌افزاری به کمک ASP فعالیت داشته و محصولات آنها در وب سایت‌های متعدد عرضه می‌شود.

ASP تقریبا هر کاری می‌تواند انجام دهد. مثلا دستیابی و جستجو در بانک‌های اطلاعاتی متفاوت مستقل از بانک، شخصی کردن صفحات وب، نمایش صفحات متفاوت برای مرورگرهای متفاوت، حفاظت رمز عبور، بازیهای کامپیوتری، پردازش فرم‌ها و …

برای شروع به چه چیزی نیاز است؟

جهت استفاده کامل از توانایی‌های ASP، می‌بایست سیستم عامل ویندوز NT 4.0 را به همراه IIS 4.0 استفاده کرد. از ویندوز Server 2000 همراه IIS 5.0 نیز می‌توان بهره برد. جهت استفاده از ASP روی کامپیوترهایی که بر روی آنها ویندوز 98 یا 95 نصب شده می‌توان سرویس دهندة شخصی وب یا (PWS: Personel Web Server ) را روی کامپیوتر نصب کرد.

Microsoft Internet Information Server 2.0

Windows NT Server 4.0 با سرویس دهندة وب، سرویس دهندة FTP و حتی سرویس دهنده گوفر کامل می‌شود. تمام سرویسهای عمده اینترنت به سادگی از طریق این سرویس نصب می‌شوند فقط از برنامه کاربردی Network control panel برای افزودن Microsoft Internet Information Server 2.0 استفاده کنید و قادر خواهید بود که حضور وب جهانی را احساس کنید.

استفاده از ASP بدون بکارگیری IIS یا PWS :

به دلیل اینکه سرویس دهندگان وب تنها بر روی محصولات ویندوز شرکت مایکروسافت اجرا می‌گردند. شما ممکن است فکر کنید که برای استفاده از صفحات ASP حتما باید از IIS یا PWS روی سرویس دهنده وب خود استفاده نمایید. این درست نیست. زیرا که شرکت‌های زیادی نرم‌افزارهایی را ایجاد کرده‌اند که به شما اجازه می‌دهند صفحات ASP را روی سرویس دهنده‌های متنوع و کامپیوترهای مختلف ایجاد نمایید.

یکی از محصولات Holycon Softwares In stant ASP است که به صورت مخفف ASP می‌گویند. یکی دیگر از این محصولات توسط شرکت Chili !soft ایجاد Chili! ASP نامیده می‌شود این محصولات می توانند روی سرویس‌دهنده‌هایی که IIS ندارند اجرا شوند به علاوه محصولات زیر:

Jave Web Server . . Sun Web Server . Apache . Net scape Eterprise server

این محصولات روی کامپیوترهای زیر نیز می‌توانند نصب شوند.

IBM / AIX Apple Mac os Sun Solaris Linux

ASP چیست؟

ASP مخفف کلمات Active server page است. ASP برنامه‌ای است که به کمک IIS اجرا می‌شود. IIS یکی از عناصری است که همراه ویندوز 2000 آورده شده. IIS یکی از اجزای Win NT 4.0 option pack نیز می‌باشد.

PWS یک نسخة خاص و کوچکتر از برنامة IIS است. PWS را می توان از روی CD حاوی ویندوز 98 نصب کرد.

چگونه می‌توان یک فایل ASP را روی کامپیوتر شخصی اجرا کرد؟

با نصب یکی از نرم‌افزارهای PWS و یا IIS (با توجه به سیستم عامل نصب شده) بدون نیاز به یک سرویس دهنده کمکی دیگر.

نحوه نصب PWS و اجرای فایل‌های ASP روی Win 98

مرحله اول: برنامة Setupexe را از مسیر Add ons \ PWS \ موجود در CD حاوی Win 98 اجرا کنید.

مرحله دوم: یک فولدر به برنامه Inetpub روی هارد ایجاد و در آن یک فولدر به نام Wwwroot بسازید.

مرحله سوم: یک فولدر جدید با نام دلخواه مثل My web در فولدر Wwwroot بسازید.

مرحله چهارم: با استفاده از یک ادیتور مبتنی مثل Notepad کدهای دلخواه Asp خود را تایپ کرده و فایل فوق را با نام دلخواه Test . asp ولی با انشعاب Asp در فولدر My web ذخیره کنید.

مرحله پنجم: اطمینان داشته باشید که PWS در حالت اجرا است.

مرحله ششم: مرورگر خود را فعال کرده و در محل مربوطه آدرس زیر را تایپ کنید.

http: // local host / My Web / Test . asp

NT Server 4.0 چیست؟

همه چیز از سال 1992 با نشر نگارش 1/3 Windows Advanced Server آغاز شد در ابتدا موفقیت Windows NT 4.0 سرویس دهندة برنامة کاربردی بود که به عنوان سیستمی برای برنامه‌های کاربردی مبتنی بر سرویس دهندة مایکروسافت مانند
SQI Server، در داخل ناول یا سایر سیستمهای عامل شبکه موجود استفاده می‌شد NT 4.0 در بسیاری از شبکه های محلی شرکتها که قبلا دقیق مایکروسافت را به عنوان استانداردی برای محصولات رومیزی انتخاب کرده بودند جای پای محکمی پیدا کرد و به عنوان سیستمی مفید برای برنامه‌های کاربردی Back office مایکروسافت مطرح شد. این جای پای محکم با معرفی Windows NT Server 3.5 در سال 1993 به راه‌حل کامل و قدرتمندی برای سیستم عالم شبکه تبدیل گردید.

NT Server برخلاف سایر سرویس دهنده‌های سیستم، ایستگاه کاری نیز می‌باشد. NT 4.0 رابط کاربر تقریبا با رابط کاربر ویندوز 95 و برنامه‌های رومیزی معمولی مانند Word، Excel و هزاران برنامه کاربردی دیگر ویندوز دارد که به خوبی بر روی NT Server 4.0 اجرا می‌شوند. اما، در زیر این رابط سادة میز کار، ابزارهای پیچیدة مدیریت و سرپرستی شبکه و سیستم عامل شبکة قدرتمندی با پشتیبانی چندین پروتکل و سیستم می‌باشد این رابط آشنا و ساده یکی از جذاب‌ترین ویژگیهای NT Server 4.0 و همچنین مشکلی عمده برای سرپرستان مبتدی می‌باشد. نصب NT 4.0 ساده است. NT 4.0 رابط ساده‌ای دارد که با سبک اشاره و کلیک عملیات ابتدایی را فورا برای افراد آشنا با ویندوز (که هم اکنون با 100 میلیون نسخة فروش تقریبا برای همه آشنا می‌باشد) قابل درک و دسترسی می‌سازد.

نیازهای سخت‌افزاری

حداقل نیازهای سخت‌افزاری برای IIS به صورت زیر است:

CPU: 486 / 33 یا بالاتر

حافظه: 16 مگا بایت برای سرویس دهنده NT و 12 مگا بایت برای ایستگاه کاری NT .

فضای دیسک: 125 مگا بایت برای سرویس دهندة NT و 110 مگا بایت برای ایستگاه کاری NT .

صفحه نمایش: VGA یا بالاتر.

CD – ROM .

دیسکت گردان فلاپی ظرفیت بالا.

نرم‌افزارها و ابزارهای لازم:

نرم‌افزارها و زبانهای برنامه‌نویسی که در این پروژه استفاده شده‌اند به شرح زیر می‌باشد:

- زبان‌های HTML و ASP و VBScript

- پایگاه داده‌ Access

- سیستم عامل ویندوز XP و وب سرور IIS


بهترین روش کسب درآمد از اینترنت
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد